Shkoda Sport SUV prezantohet nesër në Paris (FOTO) – Lajmi.net
Shkoda Sport SUV prezantohet nesër në Paris (FOTO)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:09, 4 October 2018
Para premierës në Paris, fotografitë e SUV-it të parë sportiv Kodiaq RS të Shkoda u zbuluan në publik.

Dikush ishte i paduruar për të treguar se si duket SUV i parë me kodin RS nga Mlada Boleslava me rrota 20 inç.

Fotot nuk zbulojnë asgjë të papritur në Kodiaq RS me shtatë ulëse.

Nuk duket shumë më agresive se Kodiaq Sportline, e cila ka gjasa të zhgënjejë shumë, por pamja nuk duhet të jetë mashtruese.

Vetura posedon motor BiTDI 2,0 litra, një motor turbo dizel prej 240 kuaj fuqi, i cili ka thyer rekordin e famshëm në Nirburgring në klasën e saj SUV me shtatë ulëse.

Kodiaq RS përshpejton 0-100 km / h në më pak se shtatë sekonda me një shpejtësi maksimale prej 220 km/h.

Premiera e Shkoda Kodiaq RS është nesër në Paris.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO