Shkëndija “gjunjëzon” kampionët e Vardarit – Lajmi.net
Shkëndija “gjunjëzon” kampionët e Vardarit
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 18:58, 12 August 2017
.

Shkëndija e ka hapur me fitore sezonin në Maqedoni, duke mposhtur 2:0 kampionët e Vardarit.

Skuadra shqiptare tregoi edhe një herë se mbetet favorite për të fituar titullin në sezonin që ka nisur.

Të mbështetur nga një numër i madh i ‘Ballistëve’, Shkëndija arriti të mposht Vardardin, me dy gola të shënuara në pjesën e dytë.

Alimi në minutën e 61’-të dhe Junior në minutën e 66’-të, shënuan për fitoren e Shkëndijës, që në javën tjetër takohet me Milanin në Play Offin e Ligës së Evropës./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: KF Shkëndija, KF Vardari

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bike Rivals