Shkencëtarët zbulojnë tri lëvizjet që i japin gruas orgazmë – Lajmi.net
Shkencëtarët zbulojnë tri lëvizjet që i japin gruas orgazmë
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 3:43, 27 February 2017
Studimet kanë zbuluar se gratë heteroseksuale kanë më pak orgazma gjatë seksit sesa çdo kategori tjetër.

Sipas këtyre studimeve është dëshmuar se gratë lesbike arrijnë orgazme dukshëm më shumë – në një studim, 86% e grave lesbike raportuan se gjithmonë ose zakonisht arrijnë orgazme kur janë seksualisht intime krahasuar me 65% e grave heteroseksuale.

Por kjo dëshmon se orgazma femërore nuk është në fakt aq e pakuptueshme sa mendojnë njerëzit, dhe shkencëtarët tani kanë zbuluar “treshen e artë”, lëvizjet që rrisin shanset që gratë të arrijnë orgazmën, transmeton Gazeta Express.

Hulumtuesit në Universitetin Chapman, Universitetin e Indianas dhe Institutin Kinsey në SHBA, studiuan më shumë se 50,000 amerikanë të gjinive dhe orientimeve të ndryshme seksuale për të parë se sa shpesh arrijnë orgazme.

Sipas hulumtuesve, përfundimi i tyre është se ekziston një “treshe e artë” që ju ndihmon të arrini orgazme. Eh treshja e artë është kjo:

–         Stimulimi gjenital

–         Puthjet e thella

–         Seksi oral

Fjalët kyçe: lëvizjet, Orgazma

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball