Shkenca: Kanabisi po nxitë rrezikun e psikozës – Lajmi.net
Shkenca: Kanabisi po nxitë rrezikun e psikozës
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 23:30, 13 March 2018
Sipas një studimi të ri finlandez, pirja e duhanit e të paktën pesë herë në ditë si një adoleshent, rrit rrezikun e psikozës.

Më tej theksohet se jo vetëm duhani sjell një rrezik të tillë, po ashtu raportohet se tymosja e drogave të shumta të cilat përdoren zakonisht nga të rinjtë, çon në një shëndet të dobët mendor, njofton Klan Kosova.

Po ashtu studimi ka rezultuar në dëshmi se kanabisi mund të sjell të rinjtë deri  në pikën e vetëvrasjes.

Ky studim finlandez vjen pas shqetësimeve të shumta se shumë të rinjë britanikë kanë rritur përodrimin e drogave të ndryshme.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO