Shkallë pianoje nga e gjithë bota (Foto) – Lajmi.net
Shkallë pianoje nga e gjithë bota (Foto)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 17:16, 13 March 2017
Shkallët e pianos janë instalacione muzikale të krijuara në stacione të ndryshme të botës. Shpesh përdoren si elevator, transmeton lajmi.net

Projekti ka qenë pjesë e Wolkswagen dhe thirret “Teoria argëtuese.”

Në fotot më poshtë do të mund të shihni shkallët e pianos në Stokholm, Milano, San Francisko, Shangdu, Valparaiso, Athinë, San Paulo, Hanzhou, Beirut dhe Rennes. /Lajmi.net/piano-stairs-stockholm-sweden-1524x483piano-stairs-milan

piano-stairs-rennes piano-stairs-beirut piano-stairs-china sao-paulo-brazil athens valparaiso shangdu-china magical-stairs-pier-39-san-francisco-october-17th-2013-kodak-posted-october-22nd-2013

Fjalët kyçe: Piano, Shkallë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master