Shkaku i kësaj penalltie u përjashtua përjetë nga futbolli gjyqtari i njohur (VIDEO) – Lajmi.net
Shkaku i kësaj penalltie u përjashtua përjetë nga futbolli gjyqtari i njohur (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 19:34, 20 March 2017
FIFA e pezulloi për jetë nga futbolli gjyqtarin nga Gana Joseph Lamptey.

Lamptey kishte akorduar një penallti të paqenë në ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës mes Afrikës së Jugut dhe Senegalit.

Ai është zbuluar se ka qenë pjesë e manipulimit të kësaj ndeshje, duke ndikuar në ndarjen e drejtësisë./Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master Japan