Shiu shpëton Mercedes, Hamilton në “pole” ndërsa Vettel i 4-ti – Lajmi.net
Shiu shpëton Mercedes, Hamilton në “pole” ndërsa Vettel i 4-ti
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 17:00, 28 July 2018
Gjatë provave të Hungarisë ishte Ferrari skuadra më e shpejtë në pistë, por një shi i rrëmbyeshëm gjatë provave zyrtare ka bërë që Mercedes të dalë në majë me “pole” të dyfishtë me Lewis Hamilton dhe Valteri Bottas. Pas tyre janë renditur të Kuqtë e Ferrarit, Kimmi Raikkonen dhe Sebastian Vettel.

Dy minuta përpara fundit ishte finlandezi i Ferrari-t ai që kreu xhiron më të shpejtë në Hungaroring, por gjatë xhirove të fundit të pretendentëve Bottas merr “pole position” përpara se t’ia kalojë Hamitlon i cili ishte piloti i fundit që mbylli provat zyrtare.

Një rezultat i mrekullueshëm për Mercedes, mbase edhe i papritur duke parë provat e lira dhe epërsinë e Ferrari-t kur pista ishte me temperaturë të lartë, transmeton telesport.

Shiu ndryshoi gjithçka dhe nesër pritet të jetë një arë tepër interesante.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO