Shikoni çfarë i bëri fëmijës për të marrë “Like” në Facebook (Foto) – Lajmi.net
Shikoni çfarë i bëri fëmijës për të marrë “Like” në Facebook (Foto)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 22:25, 21 June 2017
Gjykata në Algjeri ka dënuar një burrë me dy vjet burg pasi kishte postuar një fotografi në rrjetin social Facebook, ku shihet duke e varur fëmijën e tij në dritare vetëm për të marrë më shumë “Like” (pëlqime në Facebook), raporton BBC.

Babai kishte shkruar pasi kishte postuar fotografinë: “Nëse nuk i marr 1000 Like do e lëshoj djalin në Tokë”.

Me këtë veprim ai nxiti përdoruesit e tjerë të mediave sociale që të kërkonin arrestimin e tij për abuzimin e fëmijëve.

Ai u akuzua për rrezikimin e sigurisë së fëmijës pasi u arrestua të dielën, tha policia.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO