Shijojeni këtë Porsche 911 GT3 – Lajmi.net
Shijojeni këtë Porsche 911 GT3
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:01, 2 December 2017
porsche-1_1512173213-198023
Kompania e njohur TechArt, e cila merret me modifikimin e veturave të Porsches, për panairin e veturave në Esen ka përgatitur paketën sportive “Carbon Sport Package”për modelin 911 GT3.

“Carbon Sport Package” përfshinë eksterierin me ngjyrë kuqezi, kofanon e modifikuar (tani është më e lehtë), spoilerin e përparmë të ri, vrimat për ajër, set pragjesh, difuzerin e pasmë të ri si dhe spoilerin e pasmë të ri, transmeton Koha.net.

Gjithashtu, TechArt për këtë 911-sh ofron edhe set të ri të rrotave Formula IV Race me diametër prej 20-inç e me ngjyra të ndryshme sipas dëshirës së pronarit, si dhe interier me lëkurë Alcantara, detaje nga fibra të karbonit dhe timonin Type-7 multi-funksional.

Sa i përket motorit, ende nuk është zbuluar nëse TechArt ka përforcuar edhe motorin e Porsche 911 GT3.

porsche-1_1512173213-198023 porsche-2_1512173214-3542374 porsche-3_1512173215-418173 porsche-4_1512173215-3816087 porsche-5_1512173215-6502838 porsche-6_1512173215-4672149

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO