Shfaqja “Pendimi” vazhdon rrugëtimin në Festivalin ndërkombëtar të Teatrove “Korifej 2017” – Lajmi.net
Shfaqja “Pendimi” vazhdon rrugëtimin në Festivalin ndërkombëtar të Teatrove “Korifej 2017”
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/Arte 12:21, 5 August 2017
Ekipi i shfaqjes “Pendimi” përfaqëson Kosovën në festivalin ndërkombetar të Teatrove "Korifej" në Kolašin të Malit të zi.

 

Kjo shfaqje është zgjedhur në mesin e 13 shfaqjeve teatrale të tjera në festivalin “International Theater Festival Korifej 2017”.

Në kastën e aktorëve të saj bëjnë pjesë: Enesa Sejdija dhe Kastriot Hetemi, me regji të Marigona Bekteshi – Ferati, kurse producent i saj është Mirsad Ferati.

Ekipi i shfaqjes shoqërohet nga zyrtar të DKRS-së nga Komuna e Obiliqit.

“Pendimi” sivjet do të perfaqësojë Kosovën edhe në festivale të tjera ndërkombëtare në Angli, Belgjikë, Indi dhe Romani. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO