Sherr masiv, rojet e Erdogan rrahin protestuesit kurdë në mes të Uashingtonit (Video) – Lajmi.net
Sherr masiv, rojet e Erdogan rrahin protestuesit kurdë në mes të Uashingtonit (Video)
Autori: Lajmi.net BotaLajme 11:22, 17 May 2017
Një incident ka ndodhur përpara ambasadës së Turqisë në Uashington në ditën e vizitës së Presidentit Erdogan në SHBA.

‘The Guardian’ raporton se 9 persona u plagosën dhe dy të tjerë u arrestuan gjatë një sherri masiv përpara ambasadës turke, mes truprojave Erdogan dhe protestuesve kundër tij.

Sherri nisi kur protestuesit që mbanin flamuj të partisë kurde u sulmuan nga rojet Presidentit. Në momentin që po ndodhte sherri, brenda ambasadës turke në Uashington ndodhej Presidenti Erdogan.

Në video duken qartë momentet kur rojet e Presidentit të Turqisë rrahin ashpër protestuesit kurdë, ndërkohë që policia amerikane përpiqet të qetësojë situatën. Dy persona u arrestuan, njëri prej të cilëve i akuzuar për sulm ndaj një oficeri policie. /SYRI.net/

Në video duken qartë momentet kur rojet e Presidentit të Turqisë rrahin ashpër protestuesit kurdë, ndërkohë që policia amerikane përpiqet të qetësojë situatën. Dy persona u arrestuan, njëri prej të cilëve i akuzuar për sulm ndaj një oficeri policie. /SYRI.net/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan