Shërimi i lukthit me xhenxhefil – Lajmi.net
Shërimi i lukthit me xhenxhefil
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 15:23, 9 January 2018
Xhenxhefili është terapia më e shkëlqyeshme për përgatitjen e organizmit në ditët më të ftohta.

Xhenxhefili i freskët kthen vitalitetin dhe energjinë. Kjo bimë është shumë e dobishme e cila ndikon në përmirësimin e organeve siç janë veshkat, mushkritë, mëlçinë e sidomos lukthin.

Xhenxhefili përmban grupet e vitaminave C dhe B.

Xhenxhefili i freskët është një nga ilaçet për dhembje lukthi. Kjo lloj bime mund t’i shtohet ushqimit gjatë zierjes, mund të hahet ashtu siç është apo të përdoret si çaj.

Këshillë:

Kombinoni 1 lugë xhenxhefil dhe lëng limoni me 2 lugë mjaltë në ujë të nxehtë dhe nuk do të keni më problem me lukthin.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush