Shënojnë në minutën e 90’ dhe sigurojnë inkuadrimin në Bundesligë – Lajmi.net
Shënojnë në minutën e 90’ dhe sigurojnë inkuadrimin në Bundesligë
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:00, 28 April 2018
Fortuna Duesseldorf është skuadra e parë që ka siguruar promovimin në Bundesligë për sezonin tjetër.

Me një gol të shënuar në minutën e 90’ nga Rouwen Hennings, Fortuna Duesseldorf ka arritur të mposht 1:2 Dynamo Dresdenin për të siguruar inkuadrimin në Bundesligë.

Pas 32 ndeshjeve, Dusseldorf kryeson me 59 pikë, pesë më shumë se Nurnberg dhe dhjetë më shumë se Holstein Keil./Lajmi.net/

sdsdsd

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO