Shembull i diversitetit, motrat pozojnë për fotografin zvicran (Video) – Lajmi.net
Shembull i diversitetit, motrat pozojnë për fotografin zvicran (Video)
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 13:08, 25 April 2017
Lara dhe Mara Bawar kanë një pamje e cila është shumë e kërkuar në industrinë e modës, transmeton lajmi.net

Binjaket 11 vjeçare nga San Paolo, e kanë albinizmin, një gjendje e cila shkakton pigment të bardhë të lëkurës dhe të flokëve.

Në vitin 2016, binjaket janë vërejtur nga syri i fotografit zvicran Vinicus Terranova, i cili jeton në San Paulo.

Si projekt personal, i njohur si Flores Raras, Terranova ka fotografuar binjaket, bashkë me motrën e tyre e cila nuk e ka albinizmin, dhe ky është rasti më i veçantë i diversitetit në botë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Binjakë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bike Rivals
  • Play Berry Rush
  • Play Urban Basketball