Sfidoni veten me detyra matematikore – Lajmi.net
Sfidoni veten me detyra matematikore
Autori: Lajmi.net FunKuize 10:01, 21 July 2018
Lajmi.net ka përzgjedhur tre detyra të thjeshta të cilat ju sfidojnë. Jeni të gatshëm për t'u përgjigjur?

Sa është: 3+3×3-3+3=?
a) 3
b) 6
c) 12
d) 18

Sa është 5+5×5+5=?a) 35
b) 55
c) 75
d) 95

Sa është vlera 6-1×0+2:2=?a) 6
b) 7
c) 8
d) 9

/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO