Serbia në “grupin e vdekjes” në Kupën e Botës – Lajmi.net
Serbia në “grupin e vdekjes” në Kupën e Botës
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 19:55, 16 November 2017
Janë mësuar emrat e 32 kombëtareve që do të marrin pjesë në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

32 shtete do të jenë pjesëmarrëse në evenimentin kryesor të sportit vitin e ardhshëm në Rusi, kur organizohet Kampionati Botëror.

Është Peruja kombëtarja e fundit që ka siguruar një gjë të tillë, teksa emra të mëdhenj si Italia, Kili e Holanda, kanë mbetur jashtë botërorit.

Më 1 dhjetor, 32 kombëtaret do të mësojnë kundërshtarët dhe grupet ku do të vendosën.

Mediet e huaja kanë paraparë në tre variante se si mund të krijohet “grupi i vdekjes”.

Njëri version është paraparë me Brazilin, Spanjën, Danimarkën dhe Nigerinë. Versioni i dytë me Argjentinën, Spanjën, Senegalin dhe Serbinë, dhe versioni i tretë me Gjermaninë, Spanjën, Egjiptin dhe Japoninë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO