Serbia do të dërgojë 460 dëshmitarë në Gjykatën Speciale – Lajmi.net
Serbia do të dërgojë 460 dëshmitarë në Gjykatën Speciale
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 12:54, 11 January 2018
Këshilli për Kosovën në Parlamentin e Serbisë ka formuar një grup punues i cili ka filluar bashkëpunimin me Gjykatën Speciale të formuar në Kosovë, si dhe me Prokurorin David Schwendiman.

“Të gjitha dëshmitë për krimet e kryera në Kosovë nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës janë mbledhur dhe ato i janë dërguar prokurorit. Ne posedojmë edhe fotografi të krimeve të cilat janë kryer”, tha Milovan Drecun, kryesues i Këshillit Për Kosovës në Parlamentin e Serbisë, transmeton lajmi.net.

Sipas tij, ky grup punues ka prezantuar edhe dëshmitë bazuar në krimet e kryera, duke thënë që më shumë se 460 dëshmitarë janë intervistuar në Serbi dhe janë të gatshëm të dëshmojnë në Gjykatën Speciale për Krime në Kosovë. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bike Rivals
  • Play Bubble Trouble
  • Play iStunt 2