Sëmundja që mund të merrni gjatë seksit – Lajmi.net
Sëmundja që mund të merrni gjatë seksit
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 17:14, 6 July 2017
Sapo jeni lidhur, po shijoni disa pushime romantike me të dashurin, jeni ritakuar pas një lidhjeje të gjatë në distancë ??

Me siguri që kryefjala e këtyre ditëve është seks, por kini kujdes pasi qejfi vjen me një efekt anësor: infeksione të traktit urinar.Nëse nga ky problem vuani shpesh, mos u shqetësoni pasi nuk jeni të vetmit!

Duke qenë se rrugët urinar gjenden shumë pranë vaginës, mund të ndodhë që bakteret e vaginës të infektojnë fshikëzën e urinës.

Jeta aktive seksuale rrit mundësinë e prekjes ndaj këtij problemi e ju bën më të ndjeshëm.
Nëse mendonit se partneri është fajtor për këtë problem shëndetësor, gaboni, pasi janë vetë bakteret e trupit të femrës që shkaktojnë infeksionet urinare.

Nëse jeni të prirur për UTIs (infeksione urinare) mund të pini lëng boronice, pasi ky frut mban larg bakteret nga muret e vaginës e jo vetëm, por nëse gjatë një viti keni vuajtur disa herë nga ky problem, bëni një vizitë tek një urolog për të parë nëse ka diçka që ju bën më të ndjeshëm ndaj infeksioneve. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO