Seminar me ligjërues kroat për trajnerët kosovarë – Lajmi.net
Seminar me ligjërues kroat për trajnerët kosovarë
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 12:51, 21 January 2018
Dje në "Emerald" është mbajtur seminari ditor për trajnerët e Superligës dhe Ligës së Parë.

Ligjërues ishte instruktori kroat, Vatroslav Mihaqiq, apo ndryshe ish-portieri i Hajdukut të Splitit.

Tema ishte përgatitja fizike e futbollistëve dhe përgatitja e Kroacisë për Kampionatin Botëror që u mbajt në Brazil.

Ndërkohë, mjeku i Përfaqësueses së Kosovës, Murat Berisha, ligjëroi temën “Anti-dopingu dhe urgjenca në fushë gjatë ndeshjes”.

Ishte interesante edhe tema e përgatitjes së Kroacisë për Botërorin 2014, me të dhëna të sakta në aspektin fizik, takik dhe psikologjik.

Fjalët kyçe: FFK

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2
  • Play Bubble Trouble