Selitë e reja të kolosëve të Web-it (Foto) – Lajmi.net
Selitë e reja të kolosëve të Web-it (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 0:18, 2 August 2017
Selia e re e Google e imagjinuar nga arkitekti danez Bjarke Ingels është në Mountain View. Hapësira të mbuluara nga një tendë e madhe xhami, nën të cilën ndërtesat modulare mund të lëvizen lehtësisht sipas kërkesave.

Sigurisht që janë inovative, janë të vetëmjaftueshme por shpesh i paarrtishëm dhe mjaft të shkëputura nga lagjet urbane. Që nga anija e Apple tek serrat sferike të Amazon, deri tek fshati i Facebook, dhe selia e re modulare e Google. Këto janë disa nga projektimet e lagjeve të tyre të kompanive hi-tech. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball