Selfie më e vjeter në botë, 4000 vjeçare në Britani (Foto) – Lajmi.net
Selfie më e vjeter në botë, 4000 vjeçare në Britani (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 15:36, 9 September 2017
Një arkeolog amator thotë se ka zbuluar një selfie të gravuar në gurë që është e vjetër 4000 vjet e vjetër.

Gordon Holmes e ka zbuluar këtë në një gurë antik të Baildon Moor në Yorkshire. Në të është e gravuar një figurë e ulur rreth zjarrit me një dorë në kokën e tij.

Sipas Holmes kjo gravurë është e kohës së gurit. Derisa sot të gjithë bëjnë selfie, ky arkeolog amator beson se e ka zbuluar selfien e parë britanik.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO