Selektori i Kroacisë zbulon një ngjarje të çuditshme nga dueli me Anglinë – Lajmi.net
Selektori i Kroacisë zbulon një ngjarje të çuditshme nga dueli me Anglinë
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 9:43, 12 July 2018
Trajneri Dalic u shpreh pas ndeshjes, se dëshironte të kryente zëvendësime, por dëshira e madhe e lojtarëve i solli telashe.

Kroacia bëri historinë një natë më parë duke siguruar finalen e Kampionatit Botëror pasi një triumfi 2-1 në shtesë ndaj Anglisë.

Ajo që ra në sy te skuadra ballkanase ishte se deri në përfundim të kohës së rregullt nuk kishte kryer asnjë zëvendësim.

Trajneri Dalic u shpreh pas ndeshjes, se dëshironte të kryente zëvendësime, por dëshira e madhe e lojtarëve që kishin nisur ndeshjen e bëri atë të mos zëvendësonte asnjë prej tyre deri në minutën e 90, transmeton “TCH”.

“Ajo që bënë lojtarët tanë treguan forcë dhe nivel energjie. Desha të bëja zëvendësime, por askush nuk donte të dilte. Të gjithë vazhdonin të thoshin: ‘Mund të luaj, mund të vrapoj’. Disa lojtarë luajtën me lëndime të vogla, me të cilat nuk do të luanin në ndeshjet tjera. Dy lojtarë luajtën me gjysmë këmbe, por kjo nuk u vërejt!”, u shpreh pas ndeshjes trajneri.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO