Schulz, kundërkandidat i Merkel në zgjedhjet presidenciale në Gjermani – Lajmi.net
Schulz, kundërkandidat i Merkel në zgjedhjet presidenciale në Gjermani
Autori: Lajmi.net BotaLajme 17:33, 19 March 2017
Socialdemokratët e Gjermanisë të dielën formalisht e kanë miratuar kandidaturën e Martin Schulz për president të Gjermanisë.

 

SPD ka shënuar një përparim që nga fundi i janarit, dhe sondazhet tregojnë se mes Schulz dhe Merkel do jetë një garë e barabartë, transmeton lajmi.net

“SPD është kthyer! Ne jemi prapa!” ka thënë Schulz para rreth 600 delegarëve në takimin e partisë, ku ai i morri të gjitha votat e pjesëmarrësve.

Martin Schulz më herët ka qenë edhe President i Komisionit Evropian. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Gjermani, Merkel, schulz

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown