Sarri befason me deklaratën pas humbjes nga Juventus – Lajmi.net
Sarri befason me deklaratën pas humbjes nga Juventus
Autori: Lajmi.net Serie ASport 8:30, 2 December 2017
Maurizio Sarri ka befasuar me deklaratën e tij përkundër humbjes nga Juventus.

Trajneri i Napolit, Maurizio Sarri ka befasuar me deklaratën e tij përkundër humbjes nga Juventus.

Lideri nga Serie A u mposht në shtëpi me rezultat 1:0.

Por, Sarri ka thënë se skuadra e tij dominoi ndaj Juventusit më shumë se përballë Beneventos.

“Një ekip si Juventus nuk mund të mbyllet në zonën e saj për 70 minuta. Statistikat e supremacisë 87 me 13 janë superiore ndaj duelit ndaj Beneventos”, u shpreh ai, përcjell “lajmi.net”.

“Problemi ishte se në sulm kemi qenë më pak efikas dhe i kemi lejuar Juventusit të na kundërsulmojë”, theksoi Sarri. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO