Samurai i fundit: Fotografi nga jeta reale e luftëtarëve japonezë (Foto) – Lajmi.net
Samurai i fundit: Fotografi nga jeta reale e luftëtarëve japonezë (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 18:19, 16 May 2018
Një koleksion i rrallë fotografish të luftëtarëve samurai po shfaqet këto ditë në Galerinë e Fotografive në Londër.

Shumica e tyre janë realizuar në periudhën 1860 – 1877, para se sistemi samurai të shfuqizohej me ligj.

Fotografitë tregojnë jetën e përditshme të luftëtarëve më të famshëm japonezë, në periudhën e fundit të ekzistencës së tyre në “legalitet”.

Shfletoni galerinë e mëposhtme për të parë të gjitha fotot. /tch/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO