Samsung Tizen së shpejti në çdo treg – Lajmi.net
Samsung Tizen së shpejti në çdo treg
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 11:26, 17 May 2017
Samsung ka zbuluar planet për të zhvilluar telefona që punojnë me sistemin operativ Tizen OS.

Kompania koreane ka bërë këtë lajm në konferencën e këtij viti Tizen Developer, që është mbajtur në San Francisko.

Telefonat Tizen do të jenë të gatshëm në të gjithë botën eventualisht, ka bërë të ditur kompania.

Për momentin, telefonat Tizen janë të gatshëm vetëm në disa shtete si India, disa shtete të Azisë jug-lindore dhe në Afrikë.

Samsung ka njoftuar se shitjet e telefonave të fuqizuar nga Tizen janë rritur për 30% në 2016 ndërsa këtë vit ka pasur rritje prej 100 për qind.

Fjalët kyçe: Samsung Tizen

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool