Samiti historik i Sofjes për Kosovën përmes 30 fotografive. Thaçi, Merkel, Macron… – Lajmi.net
Samiti historik i Sofjes për Kosovën përmes 30 fotografive. Thaçi, Merkel, Macron…
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 14:35, 17 May 2018
Pasi kanë folur të gjithë pjesëmarrësit, në hapësirën jashtë vendit ku po mbahet Samiti BE- Ballkani Perëndimor është realizuar “fotografia familjare”.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili në Samitin e Sofjes më të madhin të organizuar ndonjëherë ndërmjet BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor ka folur për perspektivën evropiane të Kosovës, duke kërkuar që sa më shpejt të liberalizohen vizat.

Në këtë samiti Thaçi ka takuar kancelaren gjermane, Angela Merkel, presidentin e Francës, Emmanuel Macron, kryeministrin italian, Paolo Gentiloni, etj, shkruan lajmi.net.

Lajmi.net ju sjellë 30 fotografi nga Samiti i Sofjes

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????
eu-western-balkans-summit-family-phoro_40361786530_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_40361787450_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_40361788050_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_40361788510_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_40361788950_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268191635_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268192195_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268192255_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268192375_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268192775_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268193025_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268193475_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268194105_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268195475_o eu-western-balkans-summit-family-phoro_41268196745_o eu-western-balkans-summit-family-photo_28295767638_o eu-western-balkans-summit-family-photo_28295768178_o eu-western-balkans-summit-family-photo_28295769258_o eu-western-balkans-summit-family-photo_28295769858_o eu-western-balkans-summit-family-photo_28295771198_o eu-western-balkans-summit-family-photo_41267669935_o eu-western-balkans-summit-family-photo_41267670445_o eu-western-balkans-summit-family-photo_42121986712_o eu-western-balkans-summit-family-photo_42121987582_o eu-western-balkans-summit-family-photo_42121987982_o

????????????????????????????????????

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO