Sallatë me groshe – Lajmi.net
Sallatë me groshe
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 2:24, 30 March 2017
Përbërësit:

1.5 Gota groshe

1 tas majdanoz të freskët
1 tas koper
1 tas nenexhik
1 spec i kuq
1 karrotë
1 fletë gjethe sallate
1-2 qepë
vaj vegjetal
shegë
gjysmë lëng limoni
kripë

 Hapat:
Groshën zieni rreth 1-2 orë, kur të fillon të zbutet largoni nga zjarri dhe kulloni.Zarzavatet dhe perimet grini në copa të vogla dhe hidhni përmbi groshën.Ndërsa tani shtoni vajin vegjetal, ujin e limonit, shegën dhe kripen përzieni mirë. /Kuzhinashqiptare/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO