Sallatë Kisir – Lajmi.net
Sallatë Kisir
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 14:43, 28 February 2017
Përbërësit

200 gr oriz integral

3 luge te gjelles salce domatesh

1 domate

1 qepe

1 tube majdanoz te fresket

1 luge Rigon

2 luge te gjelles nenexhik

2 limona

vaj ulliri

kripe

Biber i zi
Përgatitja:

E ngrijme majdonozin dhe qepet, domatet i prejme ne kube te vogla.

Ne tenxhere vendosim ujin dhe pasi fillon te vloj e hidhim orizin, orizin e zier e derdhim ne kullojse.

Orizin e vendosim ne nje ene te thelle ku aty shtojme qepet e grira, domatet, rigonin, nenexhikun dhe majdonozin e grire. Ne ene e hedhim salcen e domateve.

Limonet i prejme pergjysme dhe i shtrydhim, lengun e limonit e hedhim ne ene, dhe ia shtojme kripen, vaj ullirin.
E perziejme tere permbajtjen.

Ne mes te sallates veme gjethe sallate jeshile dhe ullinj. /Kuzhinashqiptare/

Fjalët kyçe: kisir sallate

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper
  • Play Rock Wheels