Salah thyen rekordin e golave në Premierligë – Lajmi.net
Salah thyen rekordin e golave në Premierligë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 16:35, 13 May 2018
Mohamed Salah ka shënuar në sfidën ndaj Brighton, për të kaluar Liverpoolin në epërsi 1:0.

Në Premierligë po luhet xhiroja e fundit e këtij sezoni.

Liverpool në minutën e 26’ ka kaluar në epërsi përmes Salah.

Ky ishte goli i 32-të i Salah këtë sezon në Premierligë.

Egjiptiani hyn në histori të Premierligës duke u bërë lojtari me më së shumti gola brenda një sezoni.

Ai në këtë rekord lë pas Cristiano Ronaldon, Alan Shearer e Luis Suarez, që kanë shënuar nga 31 gola./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO