Sa shpesh duhet ta pastroni secilën rrobë që e keni në dollap – Lajmi.net
Sa shpesh duhet ta pastroni secilën rrobë që e keni në dollap
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 13:54, 26 April 2017
Pranojeni: Ka kohë që nuk i keni pastruar disa nga rrobat të cilat kërkojnë pastrim thuajse të përditshëm…

Por, jo të gjitha rrobat kërkojnë pastrim të shpeshtë, disa nga to duhet t’i pastroni më shpesh, e disa më rrallë.

Më poshtë keni listën e rrobave të cilat mund t’i keni në dollap, dhe se sa shpesh duhet ta pastroni secilën nga to:

– Rrobat me ngjyrë të bardhë ose me material mëndafshi duhet të pastrohen pas çdo përdorimi

– Sytjenat duhet të pastroheni pas tri apo katër përdorimeve

– Fustanet duhet të pastrohen pas shtatë përdorimeve

– Xhemperët duhet të pastroheni pas gjashtë deri shtatë përdorimeve

– Kapuçat, dorëzat dhe shalli duhet të pastrohen tri deri në pesë herë gjatë një sezone

– Xhinset duhet të pastroheni deri pas pesë përdorimeve

– Bikinet duhet të pastrohen pas çdo përdorimi

– Bluzat me mangë të shkurtra (kanotieret) duhet të pastroheni pas çdo përdorimi. /telegrafi/.

Fjalët kyçe: Dollap, Pastrim, Rroba

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball