Sa duhet të flemë gjatë ditës? – Lajmi.net
Sa duhet të flemë gjatë ditës?
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 8:16, 9 August 2017
A bëni pjesë në grupin e njerëzve që mund të flenë ditën?

 

Atëherë sigurisht se duhet të dini kohën sa duhet të bëni gjumë, shkruan lajmi.net

Vetëm gjysmë ore është në rregull që të flihet gjatë ditës dhe asesi me stomakun plot.

Ky gjumë sjell pushim dhe relaksim vetëm kur nuk është tepër i gjatë. Gjithashtu do të jemi më të aftë për të kryer aktivitete të ndryshme.

Por nëse flemë më gjatë hyjmë në fazën e dytë të gjumit, e cila është më e ngadalshme dhe zgjat gjashtë orë. Kjo ndikon që të zgjohemi të rraskapitur.

A do të donit një zgjim të tillë? /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Ditë, Gjumë, gjysmë ore

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master