Rusia merr lajm të keq në ditën e hapjes së Olimpiadës Dimërore – Lajmi.net
Rusia merr lajm të keq në ditën e hapjes së Olimpiadës Dimërore
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 9:26, 9 February 2018
Rusisë iu ndalua pjesëmarrja në këto lojëra për shkak të dopingut.

Rusët u ankuan se u përjashtuan padrejtësisht nga Lojërat Olimpike prej Komitetit Olimpik Ndërkombëtar.

Zëvendëskryeministri, Vitaly Mutko, ka thënë se vendimi është i kuptueshëm por zhgënjyes.

Rusisë iu ndalua pjesëmarrja në këto lojëra për shkak të dopingut.

Megjithatë, 169 rusë do të garojnë si të pavarur.

Vendimi i CAS u mor vetëm pak orë para ceremonisë hapëse të së premtes.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO