Rusi: Aeroplani me 71 persona është përplasur afër Moskës – Lajmi.net
Rusi: Aeroplani me 71 persona është përplasur afër Moskës
Autori: Lajmi.net BotaLajme 14:46, 11 February 2018
Një aeroplan vendës i udhëtarëve në Rusi me 71 vetë në aeroplan, është përplasur pak kohë pasi është ngritur nga një aeroport i Moskës, kanë rapotuar mediat ruse.

Aeroplani i tipit, Antonov An-148, i kompanisë Saratov Airlines, është zhdukur sot nga radarët, derisa ishte duke fluturuar nga aeroporti Domodedovo në Moskë për në Orsk të Uralit, ka raprotuar agjencia Interfax.

“Aeroplani është përplasur afër fshatit Argunovo”, më se 80 kilometra në juglindje të Moskës, ka raportuar Interfax, duke e cituar një burim të shërbimeve të emergjencës.

“Ekuipazhi dhe udhëtarët nuk kishin gjasë për të shpëtuar”, ka thënë ky burim.

Një tjetër burim i ka thënë agjencisë ruse, TASS, se janë gjetur pjesë të aeroplanit dhe se “askush nuk ka mbijetuar”.

Konsiderohet se në aeroplan ishin 65 udhëtarë dhe 6 anëtarë të ekuipazhit.

Nuk ka detaje të tjera të menjëhershme.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO