Rukiqi priti deputetin e Bundestagut të Gjermanisë – Lajmi.net
Rukiqi priti deputetin e Bundestagut të Gjermanisë
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 16:43, 31 July 2018
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka pritur sot në takim deputetin e Bundestagut Gjerman, Volkmar Klein.

Gjatë takimit shumë konstruktiv u shpalosen objektivat e OEK për mandatin katërvjeçar me fokus në rritjen dhe promovimin e eksporteve si dhe harmonizimin e nevojave të tregut të punës me sistemin edukativo – arsimor, fusha në të cilat nuk mungon përkrahja e Gjermanisë si partnere strategjike.

Kryetari Rukiqi e falenderoi Deputetin Volkmar Klein me bashkëpunëtor për marrëdhëniet e mira mes dyja vendeve, dhe e theksoi rëndësinë e shtrirjes së bashkëpunimit përmes iniciativave dhe projekteve të përbashkëta të cilat janë të rëndësishme të gjejnë përkrahjen nga institucionet relevante Gjermane.

OEK është gjithmonë e gatshme ti ndihmoj bizneset vendore në krijimin e partneriteteve ndërkombëtare në funksion të zhvillimit të qëndrueshëm ekonomik dhe të thellojë bashkëpunimin me Gjermaninë në të mirë të ekonomisë së vendit./Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO