Rugova e Dreshaj nesër nisin fushatën zgjedhore për Istogun – Lajmi.net
Rugova e Dreshaj nesër nisin fushatën zgjedhore për Istogun
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 15:12, 10 December 2017
Kandidati i LDK-së për kryetar të Istogut, Haki Rugova dhe kandidati i AAK-së Gani Dreshaj do të fillojnë nesër fushatën zgjedhore. KQZ ka caktuar fushatë pesë ditore, pra deri të premtën. Ndërsa do të votohet të dielën më 17 dhjetor.

Sipas rezultateve preliminare të KQZ-së në Istog, gjatë balotazhit të 19 dhjetorit, kryetar ishte rizgjedhur Haki Rugova i LDK-së, por me numërimin e votave me kusht dhe të atyre me postë rezultati u përmbys në favor të kandidatit të AAK-së, Gani Dreshaj.

LDK-ja ishte ankuar për këtë rezultat, duke pretenduar se votat me postë janë manipuluar nga kandidati Dreshaj. Për këtë arsye u morr vendimi që ky qytet të shkojë në rivotim më 19 dhjetor.

Të dy kanidatët kanë bërë thirrje që vota të ruhet.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO