Rrushi ju ndihmon për shikim më të mirë – Lajmi.net
Rrushi ju ndihmon për shikim më të mirë
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 0:01, 14 June 2018
Nëse mbani një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar mirë, është çelësi i një jete të shëndetshme.

Por, shpesh herë ju merr kohë që të mendoni përbërësit e dietës tuaj.

Megjithatë asnjëherë mos e harroni rrushin në këtë përbërje.

Rrushi nuk do të zgjidh gjithë problemin e dietës tuaj, por me të mund të shkoni drejt mënyrës së një jete të shëndetshme.

Më poshtë mund të gjeni disa arsye që ju në shportën tuaj të ushqimit duhet të hidhni gjithmonë edhe rrush, transmeton Klan Kosova.

Mixed Greens with Grapes & Feta

Rrushi, ndihmon trajtimin e akneve tuaja

Ndihmon tretjen e ushqimit

Rrushi ju ndihmon në menaxhimin e astmës

Seared Steak with Pan-Roasted Grape & Port Sauce

Nëse hani rrush do të jeni më pak të prekur nga diabeti

Ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Parandalon kancerin

Ju ndihmon që të keni shikim më të mirë

grape foc close3

Rrushin mund ta kombinoni edhe me ushqime të tjera si në sallata, mishra, pasta e ushqime të tjera.

101_0117

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO