Rruga e copëtuar e Veternikut /Foto – Lajmi.net
Rruga e copëtuar e Veternikut /Foto
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 17:06, 14 June 2018
Rrugët e ndërtuara në Veternik të Prishtinës janë të improvizuara, ngase janë punuar pa planë studimor. Por, ka plotë rrugica që nuk e kanë as asfaltin.

Disa rrugë kanë mbetur pa asfalt që një kohë të gjatë për shkak të ndërtimit të kanalizimit, shkruan lajmi.net.

“Asfalti i hapur për punime te kanalizimit, i lëne ne gjendje te mjerueshme në tëre lagjen Veternik, për skaj Rezonancës (rr. Agim Cavderbasha edhe Gavril Dara)”, thuhet në kërkesën e një qytetari drejtuar Komunës së Prishtinës nëpërmjet Platformës digjitale, nga ku i ka përcjell edh dy fotografi të gjendjes aktuale. /Lajmi.net/

2

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO