Rron Ukaj shpallet MVP i Kampionatit Evropian në Divizionin C – Lajmi.net
Rron Ukaj shpallet MVP i Kampionatit Evropian në Divizionin C
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 21:58, 29 July 2018
Rron Ukaj i Përfaqësueses së Kosovës U18, është shpallur MVP i Kampionatit Evropian në Divizionin C.

Kosova U18 është shpallur kampione evropiane në Divizionin C, dume mposhtur në finale Qipron me rezultat 73:64.

Rron Ukaj i cili ka dhënë kontribut të madh në këtë sukses të Kosovës, është shpallur MVP i këtij kampionati.

Ukaj i jashtëzakonshëm ishte edhe në finalen ndaj Qipros, ku shënoi 17 pikë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO