Rrjetet sociale; pse na pëlqen t’i ndajmë gjërat me të tjerët?! – Lajmi.net
Rrjetet sociale; pse na pëlqen t’i ndajmë gjërat me të tjerët?!
Autori: Lajmi.net FunLifestyleRrjetet Sociale 19:30, 16 May 2017
Tashmë, nëse shkojmë në një vend të ri, nëse shohim diçka që nuk e kemi parë më parë, menjëherë bëjmë fotografi për ta postuar në rrjetet sociale.

Për mos të folur për selfie-t…Çdo moment është ‘i duhuri’ për to…Vetëm, me shoqen, me qenin, në palestër, gjithandej…, shkruan Living.al.

A e keni pyetur ndonjëherë veten se pse na pëlqen t’i shpërndajmë gjërat që bëjmë?! Për të marrë disa pëlqime?! Ka disa gjëra më shumë…Po ju sjellim 4 arsyet pse jeni të varur nga rrjetet sociale:

1. Sepse mendoni se mund të krijoni lidhje të rjea. Rastësisa mund t’iu lidh me njerëz që kanë të njëjtat interesa me ju dhe shpërndarja e fotografive apo mendimeve mund të jetë një mënyrë për t’u lidhur.

2. Na pëlqen të mendojmë për anët e mirë. Për fat, një pejsë e mirë e përdoruesve, më shumë se gjysma, shpërndan vetëm gjërat e bukura.

3. Na japin siguri. Sa më i madh të jetë numri i pëlqimeve aq më të sigurt ndihemi.

4. Na pëlqen ideja e të pasurit një ditar kujtimesh. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO