Rritni imunitetin e fëmijëve përmes këtyre vitaminave – Lajmi.net
Rritni imunitetin e fëmijëve përmes këtyre vitaminave
Autori: Lajmi.net Lifestyle 9:58, 24 December 2017
Një imunitet i mirë është rezistenca e trupit ndaj sëmundjeve të ndryshme prandaj është përgjegjës për shëndetin tonë të mirë.

 

Edhe pse barnatoret kanë shumë produkte për të forcuar imunitetin, barnat popullore janë një zgjidhje shumë më e mirë.

Kjo është e kuptueshme sepse asnjë përgatitje sintetike nga barnatoret nuk mund të zëvendësojë produktet natyrore që janë lehtësisht të disponueshme dhe shumë efektive në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme, transmeton Klan Kosova.

Përgatitni këtë recetë që ndryshe njihet si bomba me vitamina që forcon imunitetin e fëmijëve.

Përbërësit:

100 gr rrush të thatë

150 gramë arra

100 gr bajame

Lëkura e dy limonëve

100 gr kajsi të thara

100 gr kumbulla të thara

1250-300 gr mjaltë

Përgatitja dhe përdorimi:

Bluani rrushin e thatë, arrat, bajamet dhe lëkurën e limonit. Në këtë përzierje hidheni lëngun e dy limonëve, më pas shtoni kumbullat dhe kajsitë e thata.

Në fund, shtoni mjaltin dhe përzieni mirë.

Lëreni këtë përzierje të qëndrojë në ambient të errët për 1-2 ditë.

Për fëmijët mbi 3 vjeç, duhet të konsumojnë 1 lugë çaji në ditë, për fëmijët më të rritur, 1-2 lugë në ditë.

Përzierjen mbajeni në frigorifer!

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO