Rritja e Ramush Haradinajt, gati 50 mijë vota më shumë se në vitin 2014 (Foto) – Lajmi.net
Rritja e Ramush Haradinajt, gati 50 mijë vota më shumë se në vitin 2014 (Foto)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 22:10, 16 June 2017
Në zgjedhjet e 11 qershorit përveç partive, janë vëzhguar edhe votat e kandidatëve për kryeministër dhe atyre për deputetë.

Disa prej tyre patën rritje të votave e disa ulje, madje në disa komuna pati edhe befasi.

Por ajo çka vlen të theksohet është rritja e madhe e votave për liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj, raporton lajmi.net

Në zgjedhjet e vitit 2014 Haradinaj kishte siguruar rreth 50 mijë vota, kurse siç po raportojnë mediat lideri i AAK-së në këto zgjedhje ka siguruar mbi 97 mijë vota.

Nga këto rezultate duke u pritur gjithashtu edhe numërimi i votave me kusht dhe atyre nga diaspora, del se kandidati  për kryeministër nga PAN ka pasur një ngritje me mbi 47 mijë vota.

Edhe pse koalicioni PAN doli i pari në këto zgjedhje, rezultati nuk ishte ai i pritur nga partitë e këtij koalicioni. Përkundër kësaj, PAN-i do të jetë mandatari i parë për formimin e Qeverisë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Ramush Haradinaj, zgjedhjet

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool