Rritet popullsia e rrjeteve sociale – Lajmi.net
Rritet popullsia e rrjeteve sociale
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 23:23, 8 August 2017
“Popullsia” e rrjeteve sociale rritet në mënyrë galopante, në të gjithë botën ka kaluar 3 miliardë njerëz, pothuajse gjysma e popullsisë së botës, dhe vazhdon të rritet.

Sipas Global Digital Statshot, vetëm mes prillit dhe qershorit rrjetet sociale kanë regjistruar të paktën 1 milionë përdorues të rinj në ditë.

Pa dyshim i pari është Facebook, i ndjekur nga YouTube dhe Google, dhe nga dy çatet e Mark Zuckerbergm WhatsApp dhe Messenger. Pjesa më e madhe e përdoruesve të rrjetit social lidhen nëpërmjet smartphone, 2.7 miliardë përdorin celular.

Raporti vlerëson se përdoruesit aktivë në social janë mbi 3 milairdë, 40% e popullsisë së botës. Nëse “popullsia” e rrjeteve sociale do të sihte një shtet, do të ishte pak a shumë sa Kina, India dhe SHBA së bashku. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: popullsia, Rrjetet sociale

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2