Rriten të hyrat në doganë për shtatë milionë euro më shumë – Lajmi.net
Rriten të hyrat në doganë për shtatë milionë euro më shumë
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 13:55, 21 April 2017
Dogana
Dogana
Dogana e Kosovës ka rritur të hyrat për shtatë milionë euro më shumë krahasuar me periudhën e njejtë kohore të vitit të kaluar.

“Krahasimi ne mes të viteve 2016 dhe 2017 në periudha të njëjta kohore tregon që kemi një rritje prej 2,5% më shumë, apo shprehur në milion kjo është afër 7 milion euro më shumë. Pra gjatë viti 2016 dogana kishte mbledhur 263,2 milion deri me 20 prill 2016 derisa në këtë periudhë janë mbledhur 269,8 milion euro”- thuhet në njoftimin e Doganës.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy