Roma – Liverpool, lajmi i fundit për formacionet e skuadrave – Lajmi.net
Roma – Liverpool, lajmi i fundit për formacionet e skuadrave
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 13:46, 2 May 2018
Roma pret Liverpoolin sonte në Stadio Olimpico.

Një mision thuasje i pamundur, duke patur parasysh karakterin e klubit anglez, por edhe problemet në fomacionin verdhekuq.

Holandezi Kevin Strootman nuk ka mundur të riaftësohet plotësisht nga goditja që mori në brinjë në sfidën e vajtjes në “Anfield”, për rrjedhojë mbetet jashtë e në mesfushë do të aktivizohet Pellegrini përkrah De Rossit dhe Nainggolan, në mbështetje të tredhëmbëshit Schik-Dzeko-El Shaaraway.

Janë 23 futblollistët e grumbulluar nga Jurgen Klopp i Liverpoolit. Nuk ia dalin Gomez dhe Llallana, ndërsa Mane është në formë optimale dhe do të luajë në sulm në tredhëmbëshin mes Salah dhe Firminon.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO