Roma 5:2 Benevento, notat e lojtarëve – Lajmi.net
Roma 5:2 Benevento, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 22:55, 11 February 2018
Roma ka fituar ndaj Beneventos me rezultat 5-2 në Serie A.

Ishte një fitore e merituar për vendasit, të cilët më në fund duket se kanë rigjetur formën e tyre të mirë.

Goli i parë në takim u shënua nga mysafirët të cilët shënuan me anë të Guilhermes (7′), ndërsa rezultati u barazua nga Federico Fazio në minutën e 26-të.

Ishte Edin Dzeko që i dha epërsinë Romës për herë të parë në takim në minutën e 59-të, ndërsa ishte Cengiz Under me dy golësh (62′, 75′) që i dha qetësi vendasve.

Në minutën e 76-të për rezultatin 4-2 shënoi Enrico Brignola, kurse Gregoire Defrel në minutat shtesë të takimit shënoi nga pika e bardhë.

strong>

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO