Roma 0-0 Juventus, notat e lojtarëve – Lajmi.net
Roma 0-0 Juventus, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 23:24, 13 May 2018
Juventusi edhe zyrtarisht është kampion i Serie A për sezonin 2017/18.

Zonja e Vjetër arrin të triumfojë për herë të shtatë radhazi në ligën italiane, pas barazimit 0-0 me Romën në udhëtim.

Ky është triumfi i 34-të në histori të klubit duke mos i llogaritur edhe dy tituj që iu morën pas skandalit të vitit 2006.

Kur ka mbetur edhe një ndeshje deri në fund, Juventusi ka grumbulluar 92 pikë, katër më shumë se Napoli që duhet të kënaqët me vendin e dytë.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO