Rodriguez largohet nga Bayerni, transferohet në Serie A – Lajmi.net
Rodriguez largohet nga Bayerni, transferohet në Serie A
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliMerkatoSerie ASport 21:11, 12 October 2017
Kalimi i James Rodriguezit nga Real Madrid te Bayern Munich verën që shkoi, u cilësua si një nga lëvizjet më të rëndësishme të atij afati kalimtar.

U mendua se kolumbiani do të rikthente ditët më të mira të karrierës në ‘Alianz Arena’, ku për trajner do të kishte Carlo Ancelottin, me të cilin punoi edhe te Real Madrid.

Por shkarkimi i Ancelottit, ka hapur rrugë edhe për largimin e Jamesit Rodriguezit, dhe atë që në muajin janar.

Mos vazhdimësia e të luajturit, ka bërë që 26 vjeçari të mendojë seriozisht për të ardhmen, dhe atë larg nga Bayern Munich.

Alternativë e lojtarit mbetet Serie A, dhe dy skuadrat nga qyteti i Milanos, Inter dhe Milan./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2