Roboti shtëpiak turk “Ada” – Lajmi.net
Roboti shtëpiak turk “Ada”
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 18:31, 18 March 2017
Roboti “Ada” | Një firmë turke ka prodhuar robotin shtëpiak me emrin “Ada”, i cili do t’u vijë në ndihmë amvisave dhe do të kryejë shumë punë në banesë.

Ai do të bëjë kafe, do të gatuajë, do të programojë makinën e larjes së enëve dhe frigoriferin./trt

 

Fjalët kyçe: Kuzhinë, robot

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2