Roboti ‘pushohet’ pas një dite pune – Lajmi.net
Roboti ‘pushohet’ pas një dite pune
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 13:23, 10 March 2018
Vetëm pas një dite në punë në Cali Burger në SHBA, roboti i cili merrej me rrokullisjen e ushqimit në skarë është “pushuar” nga puna, sepse ai ishte me sa duket shumë i ngadalshëm në punën e tij.

 

Ai robot u instalua për ta zëvendësuar një njeri – kuzhinier, transmeton rtv21.tv.

Por pas vetëm një ditë në punë, robot është “pushuar” kështu që mund të përmirësohet për të punuar më shpejt.

Para fillimit të punës, ky robot u tha të jetë në gjendje të gatuajë deri në 2,000 hamburgerë në ditë./21Media

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO